جزوه : ژئودزی 1 به صورت کامل

   ژئودزی یا زمین‌سنجی شاخه‎ای از ریاضیات کاربردی و مهندسی ژئوماتیک است که با تعیین شکل و ابعاد زمین، تعیین موقعیت دقیق بر روی آن و بررسی میدان ثقل زمین و تغییرات آن نسبت به زمان سر و کار دارد.

نرم افزار دوربین را گم کرده اید ؟ یا به دنبال آپدیت های ان هستید ؟ اینجا را نگاه کنید.

یا دفترچه ی راهنما میخواهید؟ اینجا را نگاه کنید.

ریشه یونانی کلمه ژئودزی (Geodesy) معنای تقسیم زمین است اما اسم این دانش همچون اسم هندسه (Geo+metry) تنها ریشه‎ی تاریخی این دانش را نشان می‎دهد و همینطور که از نام این دو دانش مشخص است و با نگاهی تاریخی به این دو دانش می‎بینیم، علم ژئودزی با علم هندسه یک مهد و خاستگاه تاریخی داشته اند.

در سال های 1330 تا 1357 خورشیدی سازمان جغرافیایی و نیرو های مسلح کارهای مربوط به زمین‌سنجی را انجام میدادند که موجب گسترش شبکه های ژئودزی کلاسیک شد و همچنین نقشه های 1:50000 پوششی از کشور را تولید کردند پس از انقلاب ایران سال 57 به بعد و تاسیس سازمان نقشه برداری کشور کارهای مربوطه به این سازمان واگذار شد گسترش شبکه های زمین‌سنجی و ثقل سنجی یکی از اهداف این سازمان بود.

برای کسب اطلاعت بیشر به صورت آنلاین به بخش ژئودزی سایت مراجعه نمایید.

دانلود جزوه ی ژئودزی1 کامل


دانلود
حجم: 3.23 MB
نوع فايل: pdf
تعداد صفحه ها: 35
رمز در صورت وجود: ecliptic.ir

 

Print Friendly, PDF & Email

میدیا رستمی

اهل سنندج قبلا ورزشکار تکواندو ؛ دانش آموخته ی دبیرستان نمونه دولتی ؛کارشناس مهندسی ژئوماتیک ؛ مدرس دوره های خصوصی و سردبیر مجله ی ژئوماتیک دانشگاه آزاد ؛ برنامه نویس و طراح وب و دارای تسلط به زبان های C# و متلب ||| امضا: Nullius in verba به حرف دیگران توجه نکن |||

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *