علوم ژئوماتیککتابخانه

مجله ی علمی پژوهشی ژئوماتیک

مجله ی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

مجله ی ژئوماتیک حاصل زحمات اعضای انجمن علمی پژوهشی نقشه برداری دانشگاه می باشد اما به علت تعلل اداره ی امور مالی دانشگاه آزاد واحد سنندج و ندادن بودجه ی کافی این مجله دیگر رنگ جلد دوم را به خود ندید.

 ژئوماتیک فقط با مبلغی اندک حدود 15 جلد از آن چاپ شد!

اگرچه این مجله حتی در این تیتراژ کم مورد قبول استاتید و دانشجویان قرار گرفت اما چرا برای کار های غیر ضروری در این دانشگاه بودجه هایی را برای کارهای غیر علمی و اردوهای غیر ضروری قرار می دهند اما چرا برای کارهای علمی هیچ بودجه ای را اختصاص نمی دهند؟ حتی با  این وجود دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج حاضر نشدند که مجوز راه اندازی کارگاه پهپاد وتکنولوژی های روز در نقشه برداری  را به اعضای انجمن بدهند و بهانه ی آن ها برای این کار دقیقا این جمله بود  “برگذاری کارگاه پهپاد هیچ ضرورتی برای دانشجویان ندارد ” این درحالی است که در تمام دانشگاه های دنیا حتی کشور های عقب افتاده از این تکنولوژی به عنوان سرفصل دروس رشته ی ژئوماتیک (نقشه برداری) استفاده می شود.

 

ژئوماتیک

شماره  چاپ : اول

شمارگان : 40 نسخه

صاحب امتیاز : انجمن علمی پژوهشی نقشه برداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج

مدیر مسئول : دکتر مهدی غلام نیا

سردبیر : میدیا رستمی

هیئت تحریریه :

  • دکتر مهدی غلام نیا
  • میدیا رستمی
  • وحید احمدی
  • سینا سلیمی
  • محمد مردوخی

سخن سردبیر:

یکی از نیازهای بشر در طول تاریخ پیدایش خود، شناخت این خانه ی آبی بود؛ خانه ای که برای انسان همیشه رازی سر به مهر بود؛ رازی که برای زمین، آسمان و دریاهای آن داستان ها و اسطوره ها ساخت؛ اما با چشم گشودن بشر بر این کره ی خاکی توانست راهی برای درک این عظمت خلقت پیدا کند .

قدیمی ترین  علم بشر، علم ژودزی یا شناخت زمین است. این علم با پیشرفت دانش ریاضی و مهندسی در طول اعصار باعث شد که بخشی جدا ناپذیر از زندگی انسان شود. امروزه این علم یکی از زیر شاخه های علم مادر آن یعنی ژئوماتیک است. ژئوماتیک از دو واژه ی ژئو به معنی زمین و ماتیک (برگرفته از Mathematic ) به معنای ریاضی ساخته شده است و در اصطلاح علمی به مجموعه ی علوم کاربردی زمین اشاره دارد. این علوم شامل ژئودزی، فتوگرامتری، نقشه برداری، کاداستر، راهسازی، هیدروگرافی، کارتوگرافی، زمین شناسی و ژئومورفولوژی، سیستم اطلاعات جغرافیایی و  سنجش از دور می باشد.

علم ژئوماتیک به هر جهتی در تمام رشته های مهندسی اهمیت خود را داراست. همچنین این علم دارای رد پای خود در تمام مراحل زندگی روزمره ی بشر است. ما بر آن شدیم که با ایجاد یک مجله ی علمی و تخصصی در این رشته، بستری مناسب برای شناخت علم  ژئوماتیک؛ با تشریح ساده و روان این رشته و بررسی و شناساندن پتانسیل های علمی و شغلی این رشته در استان کردستان، ایران و جهان و همچنین تکنولوژی های روز آن بپردازیم.

 دانلود:


دانلود: مجله ژئوماتیک
حجم:18.09 MB
نوع فايل: PDF
تعداد صفحه ها: 51
رمز در صورت وجود: www.ecliptic.ir
برچسب ها
نمایش بیشتر

میدیا رستمی

اهل سنندج قبلا ورزشکار تکواندو ؛ دانش آموخته ی دبیرستان نمونه دولتی ؛کارشناس مهندسی ژئوماتیک؛ دانشجوی کارشناسی ارشد سنجش از دور ؛ مدرس دوره های خصوصی ؛ برنامه نویس و طراح وب و دارای تسلط به زبان های C# , متلب, Php CSS Html ||| امضا: Nullius in verba به حرف دیگران توجه نکن |||

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن
بستن